Baby Joga

JOGA DLA MAMY I BOBASA

to zajęcia dla dziewczyn z maleństwami od 4 do 12-14 miesiąca życia.

Uczymy się tu, jak się można bawić z maluszkiem, jednocześnie pobudzając go do rozwoju i ćwicząc z nim motorykę. Ale przede wszystkim w spokojnej atmosferze, bez wyrzutów sumienia, że zostawiamy dziecko babci, wracamy do formy sprzed ciąży. Pomaga nam w tym specjalny zestaw ćwiczeń rozciągających i wzmacniających.

Przy małym dziecku, gdy często zaczyna dokuczać kręgosłup, zwracamy uwagę przede wszystkim na wzmocnienie go i uelastycznienie.

Cele zajęć jogi dla mam z małymi dziećmi:

– regeneracja kobiety po porodzie, dojście do formy fizycznej i figury sprzed ciąży
– wzmacnianie układu mięśniowego i nerwowego niemowlaka (od 3 miesiąca życia)
– wzmacnianie więzi dziecka z matką poprzez ćwiczenia
– nawiązanie przez młode matki kontaktów ze sobą i wymiana doświadczeń dotyczących dzieci

Czego uczymy:

Po pierwszym sezonie pracy z mamami i maluchami wiemy już, że w tych zajęciach najważniejsze jest, żeby młoda kobieta miała okazję poćwiczyć, zrobić coś dla siebie bez wyrzutów sumienia, że opuszcza swojego malucha.

Co daje joga:

Uelastycznia i wzmacnia ciało, nadaje mu gibkość, rozciąga mięśnie. W miarę praktykowania daje większą świadomość własnego ciała, którego możliwości często nie znamy. Na zajęciach uczymy się też bardziej świadomie, pełniej oddychać – to likwiduje napięcia w ciele, uspokaja.

Na zajęciach niemowlaki płaczą, żądają nakarmienia i przewinięcia i jest to naturalne – nikt się nie stresuje, że zakłóca normalny tryb zajęć. Zdarza się, że ćwiczą dwie osoby, bo reszta akurat musi się zająć dziećmi.

Oczywiście, jeśli wszystkie dzieci są pogodne i nie sprawiają kłopotów, co czasem się zdarza, mamy mogą jeszcze intensywniej poćwiczyć.

Ważne jest też, szczególnie w okresie zimowym, że młode mamy z dziećmi w podobnym wieku mogą się ze sobą spotkać, wymienić uwagami, czasem nawiązać nowe przyjaźnie.

W najbliższym sezonie nie będziemy kłaść nacisku na ćwiczenia maluchów – specjalnie dla dzieci Wszechnica ma w ofercie „Gimnastykę smyka”.

Na „Jodze dla mamy i bobasa” na pierwszych i drugich zajęciach pokazujemy, co można z niemowlakami robić (delikatne ćwiczenia kończyn dziecka,stópek, masaż). To mamy mogą wykonywać w domu: przy okazji kąpieli dziecka czy zabawy z nim.

Takie ćwiczenia redukują napięcia mięśni u dziecka i uelastyczniają je, rozwijają układ nerwowy. Ale później na zajęciach niemowlaki w miarę możliwości uczestniczą w ćwiczeniach mam (np. mamy ćwiczą z dzieckiem w ramionach, z maluchem na udzie, brzuchu, itp.).

Termin i miejsce zajęć:

Piaseczno

Piątek, godzina 11:45, Przystanek Kultura

Prosimy o telefoniczne zgłoszenia.  Tel. 501 140 520