DŁUGI WEEKEND Z JOGĄ I ZDROWYM GOTOWANIEM

 

Wiosna to najlepszy czas na zmiany: trybu życia, odżywiania, myślenia!

DŁUGI WEEKEND Z JOGĄ I ZDROWYM GOTOWANIEM

Warsztaty jogi i ajurwedy w podwarszawskim Rajszewie!
a dodatkowo: trening uważności

TERMIN: 26 – 29.05.2016

– Joga dla początkujących, także dla ludzi z problemami zdrowotnymi, z Ewą Białą

– Warsztaty zdrowego gotowania wg ajurwedy z Elą Michałkiewicz

– Nauka głębokiego relaksowania i świadomego oddechu, z Ewą Białą

– Trening uważności (mindfullness) z Ewą Maryańską

– Wprowadzenie do ajurwedy – poznaj swój typ biologiczny, z Ewą Maryańską

Na warsztatach intensywnie poćwiczysz i wypocisz toksyny, doenergetyzujesz organizm, nauczysz się nowych technik oddychania, pozwalających łatwiej się wyciszyć, nauczysz się też całkowicie rozluźniać ciało i wyłączać gonitwę myśli. Wrócisz mniej zestresowana, bardziej kreatywna i uporządkowana.

JOGA – warsztaty przeznaczone są przede wszystkim dla osób początkujących, mogą być wprowadzeniem do samodzielnego ćwiczenia dla osób nie mających możliwości praktykowania na co dzień pod okiem nauczyciela. Osobom już ćwiczącym pomogą w uporządkowaniu najważniejszych zasad jogi i asan. Nauczenie się świadomego oddychania to jedna z podstawowych spraw pomagających zlikwidować nadmierny stres i stany lękowe. Także głęboka relaksacja pozwala wyzwolić się od stresu i niepokoju.
Joga i ajurweda, połączone już od starożytności, w różny sposób dbają o nasz dobrostan.

AJURWEDA uważana jest za „matkę wszelkiej medycyny”. Bycie zdrowym to naturalny stan, który powinien nam towarzyszyć aż do śmierci, to równowaga na poziomie ciała, umysłu i ducha. To także poczucie radości, mądrości, spełnienia, bycie świadomym tu i teraz. Aby utrzymać zdrowie, trzeba nauczyć się zachowywać harmonię pomiędzy trzema energiami w naszym ciele (doszami) zwanymi vata, pitta, kapha. Ich indywidualne połączenie tworzy niepowtarzalną równowagę w każdym człowieku.
Na warsztatach określisz swoją indywidualną doszę, dowiesz się, jak dobrać najlepszą dla siebie dietę, poznasz metody oczyszczania i regeneracji, nauczysz się jak dobierać biżuterię i kolory odpowiednie dla Twojej doszy.

UWAŻNOŚĆ, czyli mindfullness
To będą wstępne treningi uważności, na których nauczysz się jak być obecnym tu i teraz, jak czerpać z chwili, która właśnie trwa. Uważność pozwala zrozumieć, że dobre samopoczucie i harmonia w życiu mają wpływ na każde działanie i pomagają radzić sobie z trudnościami. Jest to początek drogi do odzyskania radości z życia i także sposób radzenia sobie ze stresem.

Przykładowy rozkład dnia:
08.00 – Ćwiczenia oddechowe
08.30 – Joga
10.00 – soki, woda z cytryną, owoce, kawa, herbata
10.30 –wprowadzenie do ajurwedy: typy energii biologicznej, dieta do tego typu dostosowana, itp.
12.00 – obiad
13.00 – czas wolny
15.00 – warsztaty kuchni ajurwedyjskiej lub joga
18.00 – kolacja
19.30 – czwartek – mindfullness medytacja
piątek – głęboka relaksacja jogiczna
sobota – mindfullness

W niedzielę kończymy warsztat po obiedzie.

GDZIE
Rajszew Project – jogiczne miejsce pod Warszawą.
www.rajszewproject.pl

DLA KOGO
Dla wszystkich potrzebujących oddechu od naszego zakręconego życia, chcących zmienić nawyki, żyć zdrowo.

PROWADZĄCY
Ewa Biała – nauczycielka jogi wg metody Iyengara, dyplomowana instruktorka rekreacji ruchowej w oparciu o system ćwiczeń hatha jogi (MEN z 10.10.1991), także aktorka i dziennikarka, od 6 lat pisząca o jodze w miesięczniku „Wróżka”, autorka jej wydania specjalnego „Yoga”.

Ewa Maryańska – psycholog (UW), psychodietetyk (Uniwersytet SWPS); konsultant Ajurwedy (Jiva Ayurweda w Indiach); absolwentka Kursu MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) obecnie uczestniczka Programu Praktyki Formalnej Mindfulness.

Ela Michałkiewicz – właścicielka i prowadząca Rajszew Project, której pasją jest propagowanie zdrowego trybu życia. Od 22 lat wegetarianka i to ona wprowadza nas w tajniki kuchni ajurwedyjskiej.

KOSZT
750 zł – warsztaty, noclegi, wyżywienie

REZERWACJA
Aby zarezerwować miejsce, zadzwoń 501 140 520
albo 606 607 822
Zaliczka 100 zł płatna w ciągu 7 dni od zgłoszenia na konto nr: 98 1160 2202 0000 0002 3627 9885 (Elżbieta Michałkiewicz, 04-865 Warszawa, ul. Romantyczna 2a). W tytule przelewu prosimy wpisać: rezerwacja pobytu 26-29.05.2016 oraz imię i nazwisko uczestnika.
W przypadku braku wpłaty w ciągu 7 dni od zgłoszenia rezerwacja zostanie anulowana.Pozostała kwota płatna gotówką na miejscu.

DOJAZD
Wieś Rajszew znajduje się w gminie Jabłonna, przy drodze nr 630 Warszawa – Nowy Dwór Mazowiecki. Dojechać można linią autobusową Translud z Warszawy – czas przejazdu ok. 40 minut (http://www.translud.pl/rc14/modules/news/ Linie 2 i 6 – odjazd z Warszawy z przystanku pod Domami Towarowymi Centrum)

Uwaga! Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość odwołania warsztatu, jeśli nie zbierze się grupa 10 osób.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments